06.07.2024

„BARdzo ważny projekt!” – to nazwa inicjatywy, której celem jest wyposażenie „BARu” socjalnego w lewym skrzydle bazyliki św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Projekt jest wynikiem współpracy Rady Parafialnej z Radą Duszpasterską parafii, przy pełnym wsparciu Księży Misjonarzy.

Jak mówi Monika Siewert – „BARdzo ważny projekt!” to inicjatywa świeckich, którzy chcą aktywnie włączyć się w dzieło. – Nasi kapłani wykonali już około osiemdziesiąt procent prac niezbędnych do uruchomienia „BARu”. Dlatego teraz kolej na nas – dodaje.

Zaraz potem przywołuje św. Jana Pawła II i jego znane słowa: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. –  Kierując się nimi, zapraszamy każdego: parafian, przyjaciół bazyliki, wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do zaangażowania się w to dzieło. „BARdzo ważny projekt!” postawi kropkę nad „i”, kończąc budowę miejsca, w którym osoby potrzebujące będą każdego dnia cieszyć się ciepłym posiłkiem i to za dobrowolną opłatą – powiedziała Monika Siewert. 

Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup: mebli i sprzętu gastronomicznego do kuchni, mebli do baru, naczyń, wyposażenie łazienek oraz centrali wentylacyjnej. Poza tym poszukiwani są wolontariusze, którzy: potrafią obsługiwać komputer i mają dostęp do internetu, chcą zaangażować się w kontakty z darczyńcami i organizatorami zbiórek, mogą moderować już istniejące akcje, zajmować się ich promocją, albo tych, co zajmą się formalnościami, umowami i rozliczeniami.

Każdy, kto ma trochę czasu i chęć do działania, może dołączyć do zespołu, w którym zadania będą dopasowane do indywidualnych preferencji i możliwości. Wystarczy wypełnić specjalny formularz.

Poświęcenie miejsca odbędzie się podczas odpustu, którym zainicjowany zostanie jubileuszowy rok obchodów 100-lecia parafii św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. – Naszym celem jest włączenie osób świeckich w wyposażenie „BARu”, który będzie nie tylko oferować ciepłe posiłki, ale także budować społeczność, opartą na solidarności i wzajemnym wsparciu. Miejsce to posłuży najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy, uda nam się dokończyć to dzieło – podkreślił ks. Sławomir Bar CM, proboszcz parafii św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. – Liczymy na aktywny udział wszystkich mieszkańców, dla których los drugiego nie jest obojętny – podsumował kapłan.

FORMULARZ

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski
Na podstawie materiałów Bazyliki

 

print