Powitanie Królowej Polski odbyło się 1 września w Bazylice Królowej Męczenników w Bydgoszczy. Uroczystościom przewodniczył będzie biskup ordynariusz Jan Tyrawa, a homilię wygłosił prymas Polski abp Wojciech Polak. Do bazyliki zostali zaproszeni członkowie Episkopatu Polski, duchowieństwo diecezjalne i zakonne, siostry zakonne, seminarzyści oraz świeccy, którzy reprezentowali wspólnoty całej diecezji.

Nawiedzeniu towarzyszy hasło „Matka Kościoła”. Jest ono związane z dziękczynieniem za powstanie diecezji bydgoskiej oraz ze szczególną modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Obraz zagości w wielu miejscach od 1 września do 7 grudnia oraz od 1 lutego do 6 kwietnia. Wtedy odbędzie się uroczyste pożegnanie Matki Bożej w Jej cudownym wizerunku. Przed nawiedzeniem w każdej parafii odbywać się będą misje święte oraz czuwania.

Idea peregrynacji narodziła się w trudnym dla Kościoła czasie. W latach 1953-1956 kard. Stefan Wyszyński opracował program duchowego przygotowania narodu do jubileuszu Tysiąclecia Chrztu Polski. Istotną częścią tych przygotowań stała się peregrynacja rozumiana jako ingres Maryi w życie codzienne społeczeństwa. Pielgrzymujący po polskich diecezjach obraz przewożony jest w specjalnym samochodzie. Jego kustoszami na szlaku są specjalnie wyznaczeni ojcowie paulini. Kopia jasnogórskiej ikony waży 90 kilogramów. 

 

PROGRAM PEREGRYNACJI KOPII OBRAZU
MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
W DIECEZJI BYDGOSKIEJ

 

DEKANAT BYDGOSZCZ V

01 września – Bydgoszcz – Parafia Matki Boskiej Królowej Męczenników – RELACJA i GALERIA (Fot. Wiesław Kajdasz)

02 września – Bydgoszcz – Parafia św. Faustyny Kowalskiej – GALERIA (Fot. L. Skrzeszewski, T. Linda)

Nawiedzenie w Centrum Onkologii w Bydgoszczy – GALERIA (Fot. Kamila Siwczuk)

03 września – Bydgoszcz – Parafia św. Jana Pawła II – GALERIA (Fot. Stefan Horbulewicz)

04 września – Bydgoszcz – Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – GALERIA

05 września – Bydgoszcz – Parafia św. Marka – RELACJA i GALERIA (Fot. Roman Staniszewski)

06 września – Bydgoszcz – Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty

07 września – Bydgoszcz – Parafia św. Mikołaja – GALERIA (Fot. Jerzy Rusiniak i archiwum parafii)

08 września – Bydgoszcz – Parafia św. Łukasza Ewangelisty – RELACJA i GALERIA (Fot. Jacek Pytlik)

DEKANAT BYDGOSZCZ VI         

09 września – Bydgoszcz – Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika

10 września – Bydgoszcz – Parafia Matki Boskiej Ostrobramskiej

11 września – Bydgoszcz – Parafia Matki Bożej Zwycięskiej

12 września – Bydgoszcz – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego

13 września – Bydgoszcz – Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej – GALERIA (Fot. Marcin Jarzembowski)

14 września – Bydgoszcz – Parafia św. Józefa – GALERIA (Fot. Jacek Różański)

DEKANAT BYDGOSZCZ IV         

15 września – Bydgoszcz – Parafia św. Jadwigi Królowej

16 września – Bydgoszcz – Parafia Matki Bożej Fatimskiej

17 września – Bydgoszcz – Parafia Ducha Świętego

18 września – Bydgoszcz – Parafia Świętych Polskich Braci Męczenników – GALERIA (Fot. Tadeusz Pikul)

19 września – Bydgoszcz – Parafia Opatrzności Bożej

20 września – Bydgoszcz – Parafia NMP Królowej Polski

21 września – Solec Kujawski – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa – GALERIA (Fot. Jacek Batkowski)

22 września – Solec Kujawski – Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika

23 września – Solec Kujawski – Parafia bł. Michała Kozala – GALERIA (Fot. Adam Długołęcki)

24 września – Solec Kujawski – Parafia Nawrócenia św. Pawła

           

DEKANAT ŁABISZYN       

25 września – Brzoza – Parafia NMP Królowej Polski

26 września – Łabiszyn – Parafia Zwiastowania NMP – GALERIA (Fot. Dorota Radzikowska)

27 września – Łabiszyn – Parafia św. Mikołaja

28 września – Chomętowo – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła

29 września – Władysławowo – Parafia Przemienienia Pańskiego

30 września – Rynarzewo – Parafia św. Katarzyny

01 października – Zamość – Parafia św. Ojca Pio

           

DEKANAT SZUBIN

02 października – Tur – Parafia św. Stanisława Kostki

03 października – Samoklęski Duże – Parafia św. Bartłomieja Apostoła

04 października – Szubin – Parafia św. Marcina Biskupa

05 października – Szubin – Parafia św. Andrzeja Boboli

06 października – Kołaczkowo – Parafia św. Wojciecha

07 października – Słupy – Parafia św. Wita

08 października – Szaradowo – Parafia św. Mikołaja Biskupa

           

DEKANAT KCYNIA           

09 października – Kcynia – Parafia Wniebowzięcia NMP – GALERIA (Fot. Robert Koniec)

10 października – Dziewierzewo – Parafia św. Jakuba Apostoła – GALERIA (Fot. Maria Kamińska, Robert Koniec)

11 października – Panigródz – Parafia św. Jana Chrzciciela

12 października – Czeszewo – Parafia św. Andrzeja Apostoła

13 października – Gołańcz – Parafia św. Wawrzyńca

14 października – Chojna – Parafia św. Małgorzaty

15 października – Smogulec – Parafia św. Katarzyny – GALERIA (Fot. Robert Koniec)

16 października – Jaktorowo – Parafia św. Anny

17 października – Sipiory – Parafia św. Jana Nepomucena – GALERIA (Fot. Robert Koniec)

18 października -Kcynia – Parafia św. Michała Archanioła – GALERIA (Fot. Robert Koniec)

DEKANAT NAKŁO            

19 października – Paterek – Parafia Matki Boskiej Bolesnej

20 października – Występ – Parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego

21 października – Potulice – Parafia Zwiastowania NMP

22 października – Ślesin – Parafia św. Mikołaja

23 października – Nakło – Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika

24 października – Nakło – Parafia św. Wawrzyńca

25 października – Nakło – Parafia NMP Królowej Polski

26 października – Dębowo – Parafia św. Michała Archanioła

27 października – Śmielin – Parafia bł. Czesława

28 października – Sadki – Parafia św. Wojciecha

           

DEKANAT WYRZYSK       

29 października – Glesno – Parafia św. Jadwigi

30 października – Żelazno – Parafia Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa

10 listopada – Osiek – Parafia św. Józefa

11 listopada – Krostkowo – Parafia św. Mikołaja i bł. Biskupa Michała Kozala

12 listopada – Białośliwie – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

13 listopada – Nieżychowo – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

14 listopada – Kosztowo – Parafia św. Anny

15 listopada – Wyrzysk – Parafia św. Marcina Biskupa i Męczennika

           

DEKANAT WYSOKA         

16 listopada – Miasteczko Krajeńskie – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

17 listopada – Rzadkowo – Parafia Matki Boskiej Anielskiej

18 listopada – Morzewo – Parafia Przemienienia Pańskiego

19 listopada – Dziembowo – Parafia Świętych Piotra i Pawła

20 listopada – Kaczory – Parafia św. Andrzeja Boboli

21 listopada – Śmiłowo – Parafia św. Małgorzaty P. M. i Matki Bożej Szkaplerznej

22 listopada – Grabówno – Parafia św. Antoniego z Padwy

23 listopada – Wysoka – Parafia NMP Różańcowej

24 listopada – Bądecz – Parafia św. Józefa

           

DEKANAT ŁOBŻENICA   

25 listopada – Tłukomy – Parafia św. Mikołaja

26 listopada – Bługowo – Parafia św. Jakuba Większego Apostoła

27 listopada – Gromadno – Parafia św. Jakuba Większego

28 listopada – Górka Klasztorna – Parafia NMP Niepokalanie Poczętej

29 listopada – Runowo Krajeńskie – Parafia Świętej Trójcy

30 listopada – Radzicz – Parafia św. Andrzeja Boboli

01 grudnia – Fanianowo – Parafia św. Józefa

02 grudnia – Dźwierszno Wielkie – Parafia św. Mikołaja

03 grudnia – Łobżenica – Parafia Świętej Trójcy

           

DEKANAT ZŁOTÓW II

04 grudnia – Sławianowo – Parafia św. Jakuba Apostoła

05 grudnia – Głubczyn – Parafia Trójcy Świętej

06 grudnia – Krajenka – Parafia św. Anny

07 grudnia – Święta – Parafia św. Jana Chrzciciela

01 lutego – Złotów – Parafia św. Rocha

           

DEKANAT ZŁOTÓW I      

02 lutego – Złotów – Parafia Wniebowzięcia NMP

03 lutego – Złotów – Parafia św. Piotra i Pawła Apostołów

04 lutego – Radawnica – Parafia św. Barbary

05 lutego – Stara Wiśniewka – Parafia św. Marcina Biskupa

06 lutego – Zakrzewo – Parafia św. Marii Magdaleny

07 lutego – Lipka – Parafia św. Katarzyny

08 lutego – Wielki Buczek – Parafia Świętej Trójcy

           

DEKANAT SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE      

09 lutego – Sypniewo – Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej

10 lutego – Lutowo – Parafia św. Wawrzyńca

11 lutego – Sępólno Krajeńskie – Parafia św. Bartłomieja Apostoła

12 lutego – Więcbork – Parafia Wniebowzięcia NMP i Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

13 lutego – Wielowicz – Parafia św. Jakuba Apostoła

14 lutego – Wąwelno – Parafia św. Marii Magdaleny

15 lutego – Sitno – Parafia św. Józefa

16 lutego – Pęperzyn – Parafia św. Maksymiliana Kolbego

           

DEKANAT MROCZA

17 lutego – Zabartowo – Parafia św. Jakuba Większego Apostoła

18 lutego – Orle – Parafia św. Macieja

19 lutego – Mrocza – Parafia św. Mikołaja

20 lutego – Drzewianowo – Parafia św. Anny

21 lutego – Wierzchucin Królewski – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła

22 lutego – Wierzchucinek – Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej

23 lutego – Samsieczno – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

           

DEKANAT BIAŁE BŁOTA

24 lutego – Sicienko – Parafia św. Andrzeja Boboli

25 lutego – Dąbrówka Nowa – Parafia św. Jakuba Mniejszego Apostoła

26 lutego – Wtelno – Parafia św. Michała Archanioła

27 lutego – Kruszyn – Parafia św. Kazimierza Królewicza

28 lutego – Łochowo – Parafia św. Kazimierza          

01 marca – Murowaniec – Parafia św. Rafała Kalinowskiego

02 marca – Białe Błota – Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza

03 marca – Ciele – Parafia Matki Boskiej Bolesnej

04 marca – Przyłęki – Parafia Wniebowzięcia NMP

           

DEKANAT OSIELSKO

07 marca – Maksymilianowo – Parafia św. Maksymiliana Kolbe

08 marca – Żołędowo – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

09 marca – Niemcz – Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

10 marca – Dobrcz – Parafia św. Wawrzyńca

11 marca – Kotomierz – Parafia św. Alberta Chmielowskiego

12 marca – Włóki – Parafia Matki Bożej Królowej Polski

13 marca – Strzelce Górne – Parafia św. Stanisława Kostki

14 marca – Osielsko – Parafia Narodzenia NMP

           

DEKANAT BYDGOSZCZ I

15 marca – Bydgoszcz – Parafia Świętej Rodziny

16 marca – Bydgoszcz – Parafia Przemienienia Pańskiego

17 marca – Bydgoszcz – Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego 

18 marca – Bydgoszcz – Parafia św. Maksymiliana Kolbego

19 marca – Bydgoszcz – Parafia św. Antoniego z Padwy

20 marca – Bydgoszcz – Parafia NMP z Góry Karmel

21 marca – Bydgoszcz – Parafia bł. Michała Kozala Bp. i Męczennika

22 marca – Bydgoszcz – Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej

23 marca – Bydgoszcz – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

           

DEKANAT BYDGOSZCZ III         

24 marca – Bydgoszcz – Parafia św. Wojciecha

25 marca – Bydgoszcz – Parafia Miłosierdzia Bożego

26 marca – Bydgoszcz – Parafia Chrystusa Króla

27 marca – Bydgoszcz – Parafia NMP Matki Kościoła

28 marca – Bydgoszcz – Parafia Bożego Ciała

29 marca – Bydgoszcz – Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

30 marca – Bydgoszcz – Parafia Świętej Trójcy

           

DEKANAT BYDGOSZCZ II          

31 marca – Bydgoszcz – Parafia św. Wincentego á Paulo

01 kwietnia – Bydgoszcz – Parafia Świętego Krzyża

02 kwietnia – Bydgoszcz – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

03 kwietnia – Bydgoszcz – Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

04 kwietnia – Bydgoszcz – Parafia NMP Królowej Pokoju (wojskowa)

05 kwietnia – Bydgoszcz – Parafia św. Andrzeja Boboli

06 kwietnia – Bydgoszcz – Parafia Katedralna św. Marcina i św. Mikołaja

 

INNE MIEJSCA

31 października (po godz. 15) – 02 listopada (do godz. 15) – Szensztacki Instytut Sióstr Maryi – Siostry Szensztackie – Bydgoszcz – Piaski

02 listopada (po godz. 15) – 03 listopada (do godz. 15) – Zakon Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Siostry Karmelitanki Bose – Tryszczyn

03 listopada (po godz. 15) – 05 listopada (do godz. 15) – Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji – Siostry Klaryski – Kaplica Bożego Ciała w Bydgoszczy

05 listopada (po godz. 15) – 06 listopada (do godz. 15) – Zakon Braci Mniejszych Kapucynów – Ojcowie Kapucyni – Kościół Rektorski Wniebowzięcia NMP w Bydgoszczy – „Klaryski”

06 listopada (po godz. 15) – 08 listopada (do godz. 15) – Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej

08 listopada (po godz. 15) – 09 listopada (do godz. 15) – Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Ducha Świętego – Kościół Rektorski Ducha Świętego w Bydgoszczy

09 listopada (po godz. 15) – 10 listopada (do godz. 15) – Fundacja „Wiatrak” w Bydgoszczy

05 marca – 06 marca (Środa Popielcowa) – Zespół Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy

 

PROGRAM DO POBRANIA