8 maja w bydgoskiej katedrze została odprawiona Msza św. w intencji pielęgniarek i położnych. Jak co roku obchodzony jest Krajowy Dzień Położnej (8 maja) oraz Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek (12 maja). Daty te wzięły się od dni urodzin patronów – Stanisławy Leszczyńskiej, położnej i Florencji Neitinge, pielęgniarki.

W modlitwie uczestniczył Poczet Sztandarowy Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w składzie Grażyna Adrych, pielęgniarka, Jacek Pawlak, pielęgniarz i Violetta Filuk, położna, Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych Katarzyna Florek, pielęgniarka oraz wiele zgromadzonych położnych i pielęgniarek.

Eucharystię pod przewodnictwem proboszcza katedry – ks. prałata Stanisława Kotowskiego – oraz czas po niej w ramach VII Koncertów Maryjnych z Różą, ubogaciło Stowarzyszenie Chór Parati Semper parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu pod dyrekcją Małgorzaty Kempczyk-Wiśniewskiej.

Chór istnieje od 2002 roku, obecnie obchodzi swoje 15-lecie, jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów, m.in. „Brązowego Pasma” w VIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Ziemi w 2016 r. W słowackim Namestowie w 2006 roku zajął III miejsce w międzynarodowym Konkursie Chórów. Warto podkreślić, że w chórze tym śpiewają również pielęgniarki.