Smaki babć i rodziców, a wśród nich gołąbki domowe z kaszą w sosie pomidorowym oraz zrazy wołowe, pojawiły się w menu nowej restauracji „Młynek”. Otwarto ją w bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II.

Gospodarzem miejsca, które odpowiada personalistycznej koncepcji wychowania, jakiej nauczał św. Jan Paweł II, jest Fundacja „Wiatrak”. – Zależało nam na tym, aby cały Dom Jubileuszowy był naznaczony obecnością Ojca Świętego. Stąd w restauracji m.in. zdjęcia ze św. Janem Pawłem II w wymiarze kulinarnym – powiedział prezes fundacji ks. Krzysztof Buchholz. Miejsce – oprócz restauracji – pełni również funkcję kawiarni artystycznej. – Chcemy maksymalnie – co było od początku naszym planem – promować i rozwijać kulturę w sercach i umysłach ludzi. Czynimy to m.in. poprzez koncerty, teatr, film i kabaret – dodał ks. Buchholz.

Szefem „Młynka” został Michał Glasner. – Myślę, że wspólnie z „Wiatrakiem” udało się nam stworzyć niezwykłe miejsce. Stawiamy m.in. na smaki naszych babć i rodziców. W menu pojawiły się gołąbki domowe z kaszą w sosie pomidorowym, zrazy wołowe, makarony – powiedział. Lokal będzie czynny przez cały tydzień.

Fundacja zaprasza również do Domu Jubileuszowego na cykl pod nazwą „Młyn Sztuki”. Jego celem jest przede wszystkim ożywienie kulturalne największej dzielnicy Bydgoszczy – Fordonu. Imprezy planowane są w każdy piątek wieczorem w sali widowiskowej przy ul. Bołtucia 7.

print