„Droga siostro i drogi bracie, zrób wszystko, żeby nie ominęło cię twoje miejsce w niebie” – mówił w uroczystość Wniebowzięcia NMP w Nakle nad Notecią katolicki charyzmatyk o. John Bashobora.

Spotkanie w parafii NMP Królowej Polski zgromadziło osoby z całej diecezji bydgoskiej oraz wielu zakątków Polski. – Stajemy, by sprawować Najświętszą Ofiarę, w której będziemy prosić o uzdrowienie duchowe i fizyczne – mówił proboszcz wspólnoty ks. Andrzej Rumocki.

Modlitwę z katolickim charyzmatycznym kapłanem z Ugandy zainaugurowała Msza Święta. – Przepraszam te osoby, które są na zewnątrz. Wydaje mi się, że jest tam gorąco. Mam nadzieję, że nie wrócicie do domów z moim kolorem skóry – żartował kapłan.

Zaraz potem nawiązał m.in. do wyjątkowej daty, jaką jest 15 sierpnia. – Radością jest być tutaj, bo dzisiaj świętujemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Jezusa, Matki Boga, naszej Matki, rozumiecie? – pytał dalej. – Jest to Matka ludzi na całym świecie. Powiedz osobie obok ciebie, że Maryja, Matka Jezusa, jest Matką Boga, jest twoją Matką, raduj się. Nasza Matka jest z nami, swoimi dziećmi, a więc zwyciężymy, ponieważ jesteśmy z Nią – dodał.

Kapłan przestrzegał zebranych, by nie ulegali pokusom, nie dawali zwyciężać się złu, by szli przez życie drogą, którą proponuje Jezus Chrystus. – Droga siostro i drogi bracie, zrób wszystko, żeby nie ominęło cię twoje miejsce w niebie. Jezus nam powiedział – jestem waszym bratem. Powiedział – jesteście moimi przyjaciółmi (…). Jesteśmy ludźmi wyjątkowymi, ponieważ za sprawą chrztu – ty i ja – staliśmy się ludźmi Boga. I zawsze umacnia nas Duch Święty po to, byśmy pokonali Szatana – dodał.

Jak podkreślił diecezjalny duszpasterz grup modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym, spotkanie z o. Bashoborą stało się dużym wydarzeniem ewangelizacyjnym, na które od dawna czekało bardzo wiele osób w regionie.

W programie modlitewnego spotkania nie zabrakło także Apelu Jasnogórskiego.

Fot. Zbigniew Kubisz