„Tehillah Uwielbiam!” – to nazwa debiutanckiego albumu zespołu o tej samej nazwie, którego premiera odbyła się 12 października podczas specjalnego koncertu w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Bydgoszczy.

W trakcie spotkania, które promowało dorobek artystyczny grupy, uczestnicy mogli wysłuchać m.in. utworów: „Dar”, „21 wieków”, „Psalm optymisty” oraz „Przysięga. Sam pomysł utworzenia zespołu „Tehillah Uwielbiam!” zrodził się w styczniu 2016 roku. Powstał on w ramach Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej. Jego zadaniem było prowadzenie koncertów ewangelizacyjnych i wieczorów uwielbienia w diecezji bydgoskiej oraz poza nią. – Mocnym impulsem dla zebrania się naszej grupy stały się Gospelowe Warsztaty Uwielbienia zorganizowane w 2016 roku oraz koncert na Wyspie Młyńskiej w ramach Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy, który miał miejsce w Boże Ciało. To właśnie grupa muzyczna, która wówczas połączyła swoje siły, stanowi podstawę zespołu „Tehillah Uwielbiam!” – powiedział muzyk Janusz Stanecki.

Opiekun projektu dodał, że pierwszym zadaniem, jakie artyści postawili przed sobą, było właśnie nagranie płyty. Autorami piosenek są członkowie zespołu: Natalia Grabska, Daniel Pradella, Kuba Zarębski i Maciej Afanasjew. Na płycie znalazło się dziesięć piosenek, z czego aż dziewięć to kompozycje autorskie.

Rejestracja płyty trwała od lutego do kwietnia. Muzycy nieocenione wsparcie uzyskali m.in. od Miejskiego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy, który udostępnił swoje studio nagraniowe. Wszystkie prace poprowadził reżyser dźwięku Łukasz Rafiński. Natomiast partie solowe wykonali wokaliści związani z bydgoskim życiem artystycznym. Również instrumentaliści to zawodowcy na co dzień współpracujący ze znanymi zespołami – w tym orkiestrami Filharmonii Pomorskiej oraz Opery Nova. Sama idea zespołu zawarta jest w jego nazwie – członkowie grupy chcą uwielbiać Boga przez muzykę i dzięki niej przybliżać ludzi do Niego.

Nowa płyta będzie dostępna podczas Bydgoskich Wieczorów Uwielbienia oraz koncertów. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.uwielbienie.bydgoszcz.pl i na portalu FB pod hasłem Bydgoskie Wieczory Uwielbienia.

Koncert w świątyni na Jachcicach został zarejestrowany przez Telewizję Trwam.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Marcin Jarzembowski i Szymon Piechowiak

print