„Gdzie szukam sensu życia?” – pytał salezjanin ks. dr Jacek Brakowski podczas jednej z konferencji, jakie zorganizowano w ramach dorocznego dnia skupienia dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej.

Uczestnicy wzięli udział w Mszy św. oraz w konferencjach, których myślą przewodnią były słowa „W radości do świętości”. Stąd nie zabrakło odniesienia do polskich salezjanów oraz takich postaci, jak św. Jan Bosko czy prymas Polski kard. August Hlond. – Było to już nasze trzynaste spotkanie formacyjne, a piąte przeżywane w parafii św. Antoniego z Padwy na bydgoskim Czyżkówku. Odbywało się tydzień przed uroczystościami, w czasie których św. Jan Paweł II zostanie ogłoszony patronem Akcji Katolickiej w Polsce, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni – powiedziała prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Hanna Marchlik.

Ksiądz dr Jacek Brakowski SDB podkreślił, że słuchanie Ewangelii pozwala rozpoznawać świat w Bożej perspektywie. – Albo żyjemy w prawdzie, która wypływa z Bożego słowa, albo nasze życie przecieka nam przez palce i nie dajemy rady apatii i zniechęceniu. Musimy mieć jasno wytyczony program, w którym obecna jest Ewangelia – mówił kapłan.

Wśród kapłanów byli również obecni asystent diecezjalny ks. Krzysztof Panasiuk oraz asystent parafialny, a zarazem proboszcz wspólnoty św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy ks. Janusz Konysz. Podczas spotkania każdy z oddziałów otrzymał materiały formacyjne na rok 2018: „«Otrzymaliście w darze Ducha  Świętego» – Akcja Katolicka szkołą wiary i apostolstwa”.

Ogłoszenie św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce będzie miało miejsce 22 października w warszawskiej Bazylice Archidiecezjalnej Św. Jana Chrzciciela w dniu liturgicznego wspomnienia papieża Polaka.

Tekst:  Marcin Jarzembowski