5 grudnia w bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II odbyło się pierwsze spotkanie wybranego przed miesiącem Zarządu Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej.

Dziesięciu wybranych w demokratycznych wyborach przedstawicieli młodzieżowych wspólnot naszej diecezji wybrało spośród siebie Prezydium: Przewodniczącego Zarządu, jego Zastępcę oraz Sekretarza, które reprezentują następujące osoby: Przewodniczący: Marta Chmielewska z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy; Zastępca: Weronika Łosoś z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego z Bydgoszczy; Sekretarz: Aleksandra Ząbek z parafii pw. NMP Królowej Polski z Bydgoszczy.

Zarząd podjął również refleksję nad aktywnością duszpasterstwa młodzieży w nowym roku liturgicznym, który wprowadza Kościół Powszechny w zaplanowany przez Ojca Świętego Franciszka na październik powszechny synod biskupów na temat młodzieży i rozeznania powołania oraz Kościół Lokalny w przygotowaniu peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Podjęto również temat przygotowań do Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta oraz ŚDM w Panamie w styczniu 2019 r.

Tekst i zdjęcia: ks. Piotr Wachowski

print