Fundacja „Wiatrak” w Bydgoszczy przygotowała bogatą ofertę zajęć dla dzieci w czasie trwających ferii zimowych. Wśród atrakcji znalazły się m.in. spektakle w plenerze oraz wyprawa do „Jagodowej Stajenki”.

Zaczęło się tradycyjnie – wszyscy uczestnicy, którzy pojawili się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7), zostali podzieleni na cztery grupy, był czas na przedstawienie się i zapoznanie. Wśród atrakcji pierwszego dnia znalazły się zabawy ruchowe z animatorkami oraz zajęcia teatralne w plenerze, w czasie których każde miało do odegrania krótką scenkę z wybraną przez siebie postacią z bajek.

W kolejnym dniu uczestnicy półkolonii wybrali się na wycieczkę do „Jagodowej Stajenki”. Zaczęli od pląsów oraz tańców, aby później uczestniczyć w przygotowanych przez pracowników stadniny zajęciach ruchowych i plastycznych. Każde dziecko miało okazję dowiedzieć się, jak zadbać o konia i przygotować się do jazdy na nim. Tym, co sprawiło największą radość była oczywiście sama jazda konna i możliwość poznania mieszkańców stajenki. W programie zajęć przewidziano także dzień edukacji i bezpieczeństwa.

Tekst: MJ

print