Zespół Tato z Nakła nad Notecią został zwycięzcą Przeglądu Muzycznego Nowe Spojrzenie 2018, który zorganizowano w podziemiach bydgoskiej bazyliki św. Wincentego a Paulo w Klubie Altruist. Muzycy wystąpią podczas tegorocznej – siódmej już edycji ogólnopolskiego Festiwalu Nowe Spojrzenie.

Wydarzenie, zorganizowane przez Młodzież Misjonarską i parafię Księży Misjonarzy, miało charakter konkursu – Głównym celem przeglądu było promowanie młodych zespołów, które nie są jeszcze znane szerokiemu gronu odbiorców, a poprzez ich teksty i muzykę – upowszechnianie dobrych wartości wśród słuchaczy – powiedziała koordynator przeglądu Karolina Krysińska.

Poszczególne zespoły Deus Factor, Doksa, Duża Rajska Kawa, Good, Lifesong, Tato, Znak, które pochodziły m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Warszawy i Złotowa, były oceniane przez profesjonalne jury w składzie: Daniel Pradella, Janusz Stanecki, Piotr Szczepańczyk. – Od początku swego istnienia staramy się tworzyć własne utwory, kompozycje. Śpiewamy o tym, że warto żyć według wcześniej obranych wartości i zasad oraz przekazywać je za pośrednictwem muzyki, która jest wyjątkowym nośnikiem – powiedział Mariusz Mamulski z zespołu „Lifesong”, który przyjechał z Trójmiasta.

Festiwal „Nowe Spojrzenie”, który w tym roku odbędzie się 10 czerwca, gromadzi rokrocznie wielotysięczną publiczność. Na scenie wystąpią m.in. „Myslovitz” oraz Krzysztof Cugowski. – Festiwal od samego początku jest nowym spojrzeniem na Kościół, na młodość i na Bydgoszcz. Od tego roku będzie również nowym spojrzeniem na ubogich, którzy żyją obok nas i których często staramy się nie zauważać. Stąd w czasie festiwalu będziemy mówić o tym, jak skutecznie im pomagać. W tym celu powstaje również Dom Miłosierdzia, którego plany pokażemy – powiedziała Karolina Szeliga, rzecznik festiwalu.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: Marcin Jarzembowski/Wiesław Kajdasz

print