„Dla mojej misji – jest to wydarzenie na skalę stulecia!” – tak o szkole w Czadzie powiedział misjonarz ks. Jakub Szałek. Nowoczesne (jak na tamte warunki) zaplecze dydaktyczne mogło powstać dzięki ofiarności mieszkańców diecezji bydgoskiej, którzy włączyli się w specjalną akcję wielkopostną pod nazwą „Budujemy szkołę w Czadzie”.

W 2017 roku udało się zebrać prawie 180 tysięcy złotych. – Już za chwilę dzieciaki rozpoczną naukę w nowych budynkach, a nie w szałasach – jak dotychczas! Mnie samemu trudno w to uwierzyć, iż w samym środku Afryki, w miejscu trudno dostępnym (z powodu braku dróg) – będzie funkcjonować szkoła z prawdziwego zdarzenia. Modlę się za wszystkich, którzy przyczynili się do jej budowy i bardzo dziękuję. Niech Pan Bóg stokrotnie odpłaci każdemu, kto przyczynił się do powstania tego dzieła – podkreślił ks. Jakub Szałek.

Do tej pory wybudowano cztery sale lekcyjne, bibliotekę i gabinet dyrektora. Brakuje jeszcze jednego budynku z trzema salami lekcyjnymi. Na jego budowę potrzeba jeszcze ok. 30 tysięcy euro.

MJ/KAI
Zdjęcia: Archiwum