Najstarsze sanktuarium maryjne w Górce Klasztornej przez blisko tydzień wypełnione było uczestnikami Góreckich Dni Młodości. Ich hasłem były słowa „Mission Possible”, czyli misja jest możliwa.

Organizowane przez Misjonarzy Świętej Rodziny, trwające tydzień spotkania mają typowo religijny charakter. Są formą rekolekcji ewangelizacyjnych, w których kładziony jest nacisk na formację, wspólnie spędzony czas, wzajemne ubogacanie się i doświadczenie Boga.

Młodzi podczas spotkań w grupach wraz z animatorami podjęli dyskusję na temat form pracy misyjnej oraz próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy misja wiąże się zawsze z wyjazdem do odległego kraju. Poruszano również temat kryzysu migracyjnego w Europie i ewentualnych rozwiązań.

W programie nie zabrakło wspólnej modlitwy, adoracji oraz Eucharystii, w czasie której uczestnicy sami zadawali Bogu pytanie: „Panie, co jest moją życiową misją?”.

Góreckie Dni Młodości to także spotkania z ciekawymi gośćmi. W tym roku zaproszono m.in. misjonarza posługującego na Madagaskarze, małżeństwo, które odwiedziło Papuę Nową Gwineę oraz  Dariusza Celińskiego z Fundacji Orla Straż, pomagającej ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie.

Tekst: Anastazja Sypniewska
Zdjęcia: Natalia Kranz

print