Zmarła s. Maria Celina od Aniołów. Stefania Bąk urodziła się w Tczewie 3 lipca 1927 roku. W 1935 roku rodzina przeniosła się do Bydgoszczy na ul. Bocianową.  Stefania od dziecka była bardzo pobożna. Angażowała się w życie religijne, należała m.in. do Stowarzyszenia Dzieciątka Jezus, Żywego Różańca i Sodalicji Marjańskiej, a także śpiewała w chórze kościelnym. Po wojnie w 1946 roku zmarł jej ojciec, więc Stefcia podjęła pracę w zakładzie krawieckim, aby wspomóc matkę w wychowaniu i utrzymaniu młodszego rodzeństwa. Pracowała tam niemalże do samego wstąpienia do klasztoru.

Do Zakonu  Mniszek Klarysek od wieczystej Adoracji wstąpiła 6 grudnia 1951 roku. Śluby zakonne złożyła 24 września 1953 roku.  Z racji swojego wykształcenia od początku pomagała w szyciu wszelkich paramentów liturgicznych, ucząc również młodsze siostry. Jej życie było modlitwą, pracą i gorliwością o zbawienie dusz. Jak sama o sobie kiedyś napisała: „ile razy igłą ruszę, tyle razy zbawię duszę”. Ostatnie lata życia były naznaczone krzyżem fizycznego niedołęstwa i starości, ale znosiła to mężnie.

20 września 2018 roku odeszła na wieczystą adorację Swojego Boskiego Oblubieńca w Niebie.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w Kaplicy Bożego Ciała, przy ulicy Gdańskiej 56 w Bydgoszczy, 22 września o godz. 15. Po niej nastąpi wyprowadzenie zwłok na cmentarz przy ulicy Artyleryjskiej w Bydgoszczy.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…