Na konferencję „Nie lękajcie się… dialogu” zaprasza Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II przy Fundacji „Wiatrak”.

Konferencja odbędzie się w bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) w poniedziałek, 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II oraz w rocznicę inauguracji pontyfikatu.

Plan konferencji:

9:00 – rejestracja, kawa

10:00 – Msza św. w kaplicy Bazyliki Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5)

11:00:

– rozpoczęcie konferencji (prowadzenie Katarzyna Jarzembowska- dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”)

– powitanie przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

– wprowadzenie przez przedstawiciela Rady Naukowo-Programowej Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II

przy Fundacji „Wiatrak”

11:15 – wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza „Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Dialog między pesymizmem a nadzieją” (prof. zw. UAM w Poznaniu)

11:45 – wykład prof. Romana Ossowskiego „Sztuka dialogu a relacje międzyludzkie” (prof. zw. UKW w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum UMK w  Bydgoszczy)

12:15 – przerwa kawowa

12:45 – dyskusja panelowa – moderator Katarzyna Jarzembowska