Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 roku.

W naszej diecezji również jest młodzież, która swoją codzienną postawą pragnie wcielać w życie nauczanie papieża – Polaka. Są to stypendyści fundacji. Na obecną chwilę diecezja bydgoska ma przyznane 41 stypendiów. Dzięki staraniom diecezjalnego koordynatora fundacji ks. Damiana Pawlikowskiego nasza diecezja ma zwiększony limit stypendiów. Gdyby jeszcze ktoś spełniał warunki przyznania stypendium serdecznie zapraszamy.

Kryteria, które należy spełnić, aby otrzymać stypendium Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych (po I semestrze klasy 7), uczniowie szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych:

• średnia ocen nie niższa niż: 4,8 w szkole podstawowej; 4,8 w gimnazjum i 4,5 w szkole średniej
  • dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto;
  • obecnie jest to kwota 1470 zł
  • pozytywne opinie ks. Proboszcza, katechety, wychowawcy
  • szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, wolontariacie.

Jeśli kandydat spełnia warunki należy przesłać ks. Damianowi Pawlikowskiemu (damian.pawlikowski@dzielo.pl) swoje dane: imię i nazwisko oraz adres e-mail.

16 grudnia bydgoska wspólnota spotkała się na Mszy Świętej w katedrze, a po niej na spotkaniu opłatkowym, by złożyć sobie życzenia oraz zacieśnić wzajemne relacje.

Zdjęcia: Justyna Sępka