Drodzy Diecezjanie!

 

Już za tydzień, 9 czerwca, przejdzie ulicami naszego Miasta VIII Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się przy bazylice Św. Wincentego a Paulo. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy św. sprawowanej w bydgoskiej katedrze u stóp Matki Bożej Pięknej Miłości o godz. 12.30. Główną intencją będzie modlitwa w obronie życia i wartości rodzinnych. Podobnie jak w ubiegłym roku podczas Eucharystii będzie można podjąć piękne dzieło – duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

 

Od ośmiu już lat to wydarzenie stało się dla nas wszystkich niezwykłym czasem dawania świadectwa i potwierdzaniem swojego przywiązania do wartości rodzinnych. Uświadamiamy sobie dziś – może jeszcze bardziej niż kiedykolwiek – że rodzina musi bronić swojej tożsamości, ochraniać swoich członków przed zagrożeniami, które w wielu przestrzeniach życia stawia dziś współczesny świat. Swoją obecnością na marszu ulicami Bydgoszczy wyrażamy radość z życia i pochwałę rodziny. Taka intencja może tylko łączyć nas ponad innymi podziałami, które stawia nam codzienne życie. Marsz dla życia i rodziny jest radosną manifestacją przywiązania do podstawowych wartości – do życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, i rodziny jako naturalnego środowiska praktykowania miłości małżeńskiej, przyjmowania na świat i wychowania dzieci.

 

Jako osoby wierzące odczuwamy jeszcze większą mobilizację i zaangażowanie, by zaświadczyć o pięknie i wartości życia, o sile rodziny. Niech nasze spotkanie będzie swoistą odpowiedzią na inne bulwersujące marsze, które mają miejsce w naszym kraju i mieście.

 

Drodzy Diecezjanie, już dziś oddaję Was wszystkich pod opiekę naszej Matki Pięknej Miłości, która w wyjątkowy, pełen macierzyńskiej troski sposób otacza nas swoją opieką i uczy pięknej miłości otwartej na życie, którym w szczególny sposób obdarza nas Jej Syn, a nasz Pan, Jezus Chrystus.

 

Z serca Wam wszystkim błogosławię!

bp Jan Tyrawa
Biskup Bydgoski

print