„W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot” – pod takim hasłem odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

 

W drodze pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce k. Częstochowy, gdzie odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a potem uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, czuwaniu oraz Eucharystii.

 

Kolejny dzień upłynął pod znakiem modlitwy na wałach. Było wspólne czuwanie,  konferencja, różaniec i Msza św. pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza z Częstochowy. Podczas pielgrzymki uroczyście rozpoczęto drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Jego tematem przewodnim jest duchowość sługi Bożej Pauliny M. Jaricot – założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

 

Z Bydgoszczy i okolic pielgrzymowała grupa 100 osób z dwoma kapłanami: ks. Andrzejem Marmurowiczem, moderatorem diecezjalnym Żywego Różańca i o. Adamem Wedmannem CSSp ze Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy oraz dwudziestoosobowa grupa z parafii św. Piotra i Pawła Apostołów Piotra i Pawła ze Złotowa z zelatorką Władysławą Sypień.

print