Całonocne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odbędzie się z soboty na niedzielę (8-9 czerwca) w kościele Zgromadzenia Ducha Świętego. „Noc7Cudów” przygotowują Duchacze oraz ponad 100 zaprzyjaźnionych z nimi osób świeckich.

 

Tegoroczne czuwanie odbędzie się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, a rozpocznie je uroczysta Eucharystia w sobotę o godz. 20 w kościele przy al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy.

 

Noc czuwania będzie podzielona na dwie części – pierwsza rozpocznie się po Eucharystii i w jej skład wejdą katechezy, scenki teatralne, śpiew, taniec oraz niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Na zakończenie tej części zaplanowano agapę. Jednocześnie – w trakcie pierwszej części w kościele, aula seminaryjna zamieni się w Kaplicę Miłosierdzia – będzie to miejsce Adoracji Najświętszego Sakramentu. W kaplicy będzie możliwość przystąpienia do sakramentów pokuty i Komunii św..

 

Po agapie wszyscy przejdą w uroczystej procesji z pochodniami wokół kościoła za monstrancją, która zostanie wprowadzona do kościoła, gdzie rozpocznie się modlitwa wstawiennicza i modlitwa uwielbienia. Wszystko zakończy się Jutrznią około godz. 6 rano.

 

Uroczysta Msza Święta odpustowa odbędzie się w niedziele o godz. 13.

 

„Noc7Cudów” to wydarzenie dla każdego – można przyjść o dowolnej porze i zostać dowolnie długo. Ci, którzy chcieliby w niej uczestniczyć, a nie będą mogli dotrzeć do kościoła przy Al. Jana Pawła II niech już dziś czują się zaproszeni do śledzenia Nocy7Cudów przez INTERNET.

print