Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wykład ks. dr. Pawła Hoppe pt. „Madonna z różą ukoronowana”. Spotkanie odbędzie się 12 września, o godz. 18 na wystawie „Wolność jest w nas. Kościół katolicki w PRL”.

Ks. Paweł Hoppe – ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej im. bł. bp. Michała Kozala, dr nauk teologicznych, wykładowca historii Kościoła. Studia nad Kościołem bydgoskim zakończył rozprawą doktorską pt. „Kościół katolicki w Bydgoszczy w latach 1945-1989”, obronioną na Wydziale Teologicznym UMK. Współautor i współredaktor wydawnictw: „Kapłani w Dachau związani z terenem obecnej Diecezji Bydgoskiej” (2016), „Między mistyką a codziennością. Magdalena Mortęska i jej rola w reformie trydenckiej” (Pelplin 2017). „Już gościsz Jezu w sercu mym: Pierwsza Komunia święta w I poł. XX wieku w Bydgoszczy i okolicy” (2018).

Miejsce: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2, Wyspa Młyńska, Bydgoszcz

Opłaty: obowiązuje bilet wstępu do muzeum.

Zdjęcie: Wiesław Kajdasz

print