„Wstańcie, chodźmy! jest zaproszeniem Chrystusa, by ratować prawdę, sprawiedliwość, piękno, życie” – mówił do młodych w bydgoskim kościele św. Józefa z okazji XIX Dnia Papieskiego bp Jan Tyrawa.

Ordynariusz zachęcił zebranych w świątyni, by nieustannie podtrzymywali mądrość, jaką pozostawił po sobie św. Jan Paweł II.

 

HOMILIA

 

Podczas Mszy Świętej młodzież została zaproszona do podjęcia konkretnych zadań, wynikających z hasła: „Wstańcie, chodźmy!”. – To zachęta do wspólnego, aktywnego zaangażowania się w realizację dzieł ewangelizacyjnych duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji, które organizowane na całym jej terytorium tworzą swoistego rodzaju mapę młodzieńczej aktywności. Stąd na zakończenie każdy uczestnik modlitwy otrzymał „Bilet wstępu”, aktywności, uprawniający go do włączenia się w organizację wydarzeń z udziałem młodzieży – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki i młodzieży ks. Piotr Wachowski.

Osoba lub wspólnota, która zdobędzie przez cały rok najwięcej aktywności, otrzyma nagrodę w postaci bonu do wykorzystania w wybranym sklepie sportowym. – My – tak jak apostołowie po modlitwie w Ogrójcu – zdecydowaliśmy się wstać i przyjść! To nasz wyraz wdzięczności wobec św. Jana Pawła II – dodała Daria Janiak z Duszpasterstwa Młodzieży „Duc in altum” przy parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.

Wśród młodzieżowych wydarzeń ewangelizacyjnych, które zaznaczono na bilecie, znalazły się m.in.: „Karoliada”, Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej „Razem ku przyszłości”, Ekstremalna Droga Krzyżowa, Festiwal Nowe Spojrzenie, Góreckie Dni Młodości czy Projekt Kostka.

Szersza relacja w Przewodniku Katolickim.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print