„To dzięki chrześcijaństwu zrodziło się to, co dzisiaj nazywamy nauką” – mówił podczas ogólnobydgoskiej inauguracji roku akademickiego biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

HOMILIA

Miejscem modlitwy stała się Bazylika Królowej Męczenników w Bydgoszczy. Msza św. zgromadziła blisko ołtarza przedstawicieli świata nauki, reprezentujących uczelnie wyższe prywatne i państwowe. – Inauguracja roku akademickiego za każdym razem jest dla wszystkich społeczności akademickich naszego miasta niezwykle podniosłym wydarzeniem. Nie tylko dlatego, że kreśli ona nowe ambicje i naukowe cele, ale również dlatego, że jest okazją do powierzenia Panu Bogu – źródła mądrości – całego procesu edukacji młodego człowieka – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Piotr Wachowski. – Wspólne, wielopokoleniowe spotkanie przy stole eucharystycznym umacnia nas do podjęcia trudów nauki – podsumowała szefowa Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy Milena Dąbrowska.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz