Ponad stu wykonawców wzięło udział w koncercie kolęd i pastorałek „Adeste Fideles” w kościele Przemienienia Pańskiego w Morzewie.

Organizatorem wydarzenia pod patronatem zarządu Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile była parafia w Morzewie wraz z lokalnym chórem „Głos Przemienienia”.

Wszystkich przybyłych powitał proboszcz ks. Franciszek Śliwiński, po którym Barbara Ciepluch odczytała fragment Pisma Świętego. Koncert rozpoczęto wprowadzeniem Świętej Rodziny, podczas którego chór pod dyrekcją Emila Ratajczaka wykonał kolędę „Bracia, patrzcie jeno”. Na koncert przybyli również Trzej Królowie, którzy złożyli narodzonemu Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę. Wśród wykonawców znaleźli się: solistka Martyna Wienke z Morzewa, skrzypaczki Helena i Marta Boruta z Morzewa, solista z gitarą Jan Maćkowiak z Wągrowca oraz chóry „Harmonia” z Czarnkowa i „Gromada” ze Starej Wiśniewki.

JM