Dom Polski w Bydgoszczy stał się miejscem, w którym Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zorganizował wojewódzki konkurs kolęd i pastorałek „Graj dudka, graj Panu…”.

Artyści prezentowali swoje umiejętności w kategoriach: soliści oraz zespoły. – Jak zawsze konkursowi towarzyszył wysoki poziom. Spośród 85 solistów bardzo trudno było wyłonić najlepszych, ponieważ większość z nich to dzieci i młodzież, wszyscy niezwykle utalentowani wokalnie – powiedziała Arleta Murawska.

W trakcie przesłuchań w sali Domu Polskiego zabrzmiały tradycyjne kolędy w ciekawych aranżacjach, a także piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. – To dobry znak, że we współczesnych, trudnych czasach, przepiękna polska tradycja jest wciąż żywa i przekazywana kolejnym pokoleniom – dodała Arleta Murawska.

Honorowy patronat nad konkursem objęli biskup ordynariusz Jan Tyrawa oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który ufundował nagrody dla najlepszych zespołów. Na podium znaleźli się: zespół Moniuszki z Ciechocinka, chór „Sereno” ze Szkoły Podstawowej w Łochowie oraz zespół wokalno-instrumentalny z Grudziądza. Przewodniczącą jury była dr hab. Grażyna Wolter-Kaźmierczak z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

MJ
Zdjęcia: Arleta Murawska

print