Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej będzie gospodarzem dwudniowego spotkania dla rejonu zachodniego. Do grodu nad Brdą przyjadą m.in. bp Wiesław Śmigiel – Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, ks. dr Przemysław Drąg – Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy KEP, Beata Choroszczewska – Krajowa Doradczyni Duszpasterstwa Rodzin.

W obradach i dyskusjach nad zagrożeniami spadającymi na współczesną rodzinę wezmą udział dyrektorzy wydziałów duszpasterstw rodzin z Polski zachodniej oraz doradcy życia rodzinnego z tych diecezji. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, prof. Władysław Sinkiewicz – kardiolog oraz kierownik naukowy Bydgoskich Spotkań Bioetycznych, dr Jacek Skórczewski – położnik i ginekolog członek zespołu Centrum Nowe Życie, Carine Stranz-Rambowicz i Agnieszka Remus – instruktorki naprotechnologii, pomysłodawczynie Centrum Nowe Życie, Urszula Owczarz (psycholog), Joanna Niedbalska (psycholog) oraz Przemysław Gorzelak (psycholog i psychoterapeuta).

Duszpasterze i uczestnicy wezmą udział w Mszy Świętej, która będzie sprawowana w bydgoskiej katedrze 3 marca o godz. 12. Goście nawiedzą również 4 marca Sanktuarium Świętego Huberta Biskupa w Żołędowie.

Tekst: Marcin Jarzembowski