„Spacery Miłosierdzia” – to nazwa inicjatywy przygotowanej przez księży Michała Szmanię i Łukasza Borucha – duszpasterzy z bydgoskiego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Każdy, kto czuje w sercu taką potrzebę, może w trudnym czasie epidemii koronawirusa skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, spacerując wokół świątyni. – Wiele osób może bać się przystąpić do spowiedzi w konfesjonale, który wcześniej był dotykany przez innych. W czasie epidemii spowiedź na wolnym powietrzu może okazać się bezpieczniejszym wariantem. Stąd pomysł na odbywanie w piątym tygodniu Wielkiego Postu „Spacerów Miłosierdzia” przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – tłumaczy ks. Łukasz Boruch.

Kapłani są dostępni codziennie w godz. od 18.30 do 20.00. – W trakcie takiej spowiedzi można zachować także bezpieczny odstęp – dodał ks. Łukasz.

Tekst: Marcin Jarzembowski