Niecodzienny autobus przejechał ulicami największej dzielnicy Bydgoszczy, jaką jest Fordon. W poranek wielkanocny ze specjalnych głośników popłynęło przesłanie: „Alleluja! Radujcie się! Chrystus Zmartwychwstał!”.

To pomysł członków Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, którzy chcieli dotrzeć do mieszkańców bydgoskiej parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników z radosną nowiną o Zmartwychwstaniu Pańskim. – Skoro nasi parafianie nie mogli przybyć do kościoła na celebracje największych świąt, to Kościół na miarę możliwości przychodzi do nich. Jeździmy ulicami i zachęcając wiernych do pozostania w domu, zapewniamy o naszej łączności z nimi w czasie epidemii. Zapewniamy o modlitwie oraz wsparciu. Kościół musi wychodzić do ludzi, zanim ludzie przyjdą do Kościoła. To była metoda duszpasterska samego Jezusa: najpierw Bóg szedł do ludzi, by ludzie mogli przekonać się do Boga. O tym przypomina nam również papież Franciszek – Kościół wychodzący w drogę – to jest to, co dzisiaj nam wszystkim potrzeba – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Piotr Wachowski.

Tekst: MJ