Planowany w dniach 25-26 kwietnia doroczny odpust ku czci św. Wojciecha odbędzie się w radykalnie ograniczonej formie. Decyzją Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka celebrowana będzie tylko Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej.
Nie odbędzie się tradycyjna procesja z relikwiami męczennika i liczne wydarzenia towarzyszące, które z okazji odpustu co roku są organizowane. W niedzielę 26 kwietnia o godzinie 13.00 w katedrze gnieźnieńskiej celebrowana będzie tylko Msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka. Liturgia będzie transmitowana w TVP Polonia oraz na naszych stronach.

„Proszę o duchową łączność i modlitwę do miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Wojciecha o ustanie pandemii” – zachęca Prymas Polski.

B. Kruszyk KAI