„Przewodnik Katolicki” wraca do papierowego wydania. W niedzielę, 3 maja, będzie dostępny w parafiach nowy numer razem z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” na maj. To trudny czas dla wielu firm, także dla tej gazety, która w diecezji bydgoskiej ukazuje się od 2004 roku. Przypomnijmy, „Przewodnik Katolicki” to najstarszy polski tygodnik społeczno-religijny powołany przez arcybiskupa gnieźnieńskiego i poznańskiego Floriana Stablewskiego w 1895 roku. Przetrwał zabory, odrodził się po II wojnie światowej i okresie stalinowskim. Cała redakcja – dziennikarze, skład, wszyscy współpracownicy mają nadzieję i wierzą, że dzięki życzliwości parafii i wiernym czytelnikom przetrwa także dotkliwy dla nas wszystkich czas pandemii.