„Amen +” zaprasza do wysłuchania kolejnego, autorskiego utworu, przygotowanego z racji tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele.

Młodych artystów do wspólnego tworzenia skłonił przedłużający się czas kwarantanny i zbliżające się wówczas Święta Wielkanocne. Pomysłodawcą pierwszego utworu był ksiądz Piotr Wachowski, który zachęcił ich do nagrania piosenki na Zmartwychwstanie.

„Udało nam się zebrać kilka osób i w krótkim czasie wypuściliśmy pierwszą piosenkę. To właśnie w Wielkanoc, na skutek spontanicznej decyzji i wewnętrznej potrzeby zrodził się pomysł, abyśmy oficjalnie zostali zespołem. Nie spodziewaliśmy się tak pozytywnego odbioru, który inspiruje nas do dalszych działań. Udało nam się wydać już trzecią i do tego autorską piosenkę. Do realizacji wideo zaprosiliśmy siostry zakonne i księży z naszej diecezji, a to z okazji tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele. Tą piosenką chcemy zachęcić młodych do odkrywania swojego powołania i odważnego podejmowania decyzji, by nikt nie bał się odpowiedzieć na Boże zaproszenie. Mamy nadzieję, że zarówno osoby duchowne jak i młodzież na nowo odkryją piękno swojego powołania” – powiedziała lider zespołu Weronika Łosoś.

MJ