Inną, wartą uwagi inicjatywą Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, są świadectwa księży, którzy dzielą się historią swojego powołania.

Wszystko w ramach akcji „Posłał nas Pan”. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Kościół, poprzez Tydzień Modlitw o Powołania, zachęca wszystkich do włączenia się w troskę o powołania do szczególnej służby w Kościele. Zaprasza do modlitwy o dar powołań, o odwagę podjęcia go przez tych, których Bóg wzywa i ich wierność w byciu świadkami Bożej prawdy i Bożej miłości – świadkami Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

W 2019 r. do polskich seminariów wstąpiło 498 kandydatów do kapłaństwa (o 122 mniej niż rok wcześniej). W sumie, na wszystkich latach kształcenia bieżący rok akademicki rozpoczęło 2.853 alumnów. Do seminariów diecezjalnych przyjęto 323 mężczyzn, a do zakonnych 171 osób.

MJ