„Nie łam się – wygadaj się” – pod taką nazwą w diecezji bydgoskiej działa inicjatywa młodzieżowego telefonu zaufania i wsparcia.

To inicjatywa, która wyszła od samej młodzieży, a także wychowawców. – Czas pandemii rodzi u młodych coraz więcej trudności w jej przeżywaniu. Jak sami wyjaśniają, potrzeba im czasami kogoś zaufanego, kto w sposób empatyczny i rzeczowy ich wysłucha oraz pomoże przejść trudniejsze momenty ciągłej obecności w domu, niemocy spotkania się z przyjaciółmi czy radzenia sobie z coraz boleśniej odczuwaną samotnością. Nie zawsze znajdują oni wsparcie w rodzicach, innych domownikach czy znajomych z internetu – tłumaczy diecezjalny duszpasterz akademicki i młodzieży ks. Piotr Wachowski.

Na stronie diecezji został umieszczony plan pracy specjalistów, a także krótka prezentacja osób, które włączyły się w inicjatywę. Wśród nich znaleźli się: dr Małgorzata Zasępa (lekarz psychiatra), o. Maciej Sierzputowski CSSp ze Zgromadzenia Ducha Świętego, Anna Kania (pedagog, psycholog), Milena Dąbrowska (wolontariusz), ks. Krzysztof Buchholz, Paulina Świetlik (wolontariusz), Patrycja Formuszewicz (wolontariusz), ks. Henryk Stippa, Joanna Niedbalska (pedagog, socjoterapeuta), dr Elżbieta Okońska (pedagog), Agata Raniszewska (wolontariusz), ks. Łukasz Krzewiński, Patrycja Michalska (psycholog, pedagog), dr Iza Fadel (lekarz psychiatra), ks. Łukasz Boruch i ks. Piotr Wachowski.

Pomoc jest udzielana od poniedziałku do piątku. Telefony do specjalistów, szczegółowy plan ich dyżurów oraz namiary do różnych miejsc w Polsce, które służą podobnym wsparciem, są do pobrania TUTAJ.

print