„Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę” – to nazwa pielgrzymki, której organizatorem jest bydgoska parafia św. Józefa. Potrwa ona od 29 czerwca do 4 lipca.

W związku z panującym stanem epidemii, tegoroczne wydarzenie będzie różniło się od poprzednich edycji. – Chcemy zadbać o jak największe bezpieczeństwo całej naszej grupy, a także spełnić wszystkie wymagania, nałożone na nasze społeczeństwo – tłumaczy przewodnik i proboszcz ks. Bogusław Konieczka.

Pielgrzymka rozpocznie się 29 czerwca Mszą Świętą o godz. 10. Zaproszenie do udziału w modlitwie jest kierowane do wszystkich, którzy w sposób duchowy chcą wspierać to wydarzenie.

Po Eucharystii cztery osoby z Bractwa Świętego Józefa z proboszczem na czele wyruszą w drogę, zgodnie z ustaloną trasą, z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów sanitarnych. – W tym czasie reszta pielgrzymów będzie brać udział w jednodniowych pielgrzymkach rowerowych do sanktuariów położonych niedaleko Bydgoszczy, łącząc się duchowo ze zmierzającymi na Jasną Górę – dodaje ks. Bogusław Konieczka.

Ostatniego dnia w czasie Mszy św. w miejscowości Biała cała grupa się połączy i wjedzie na Jasną Górę, aby tam przedstawić swoje intencje przed tronem Matki Bożej.

MJ

PLAKAT

print