W imieniu moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Piotra Poćwiardowskiego zapraszamy na obchody święta patronalnego, które ze względu na pandemię nie będą przebiegać tak okazale, jak w latach ubiegłych.

Pierwszą propozycją jest Msza Święta sprawowana 8 grudnia o godz. 18.00 w łączności duchowej ze wszystkimi członkami Ruchu Światło-Życia. Każdy, kto chciałby zgłosić szczególną intencję, może to uczynić, wysyłając informację pocztą elektroniczną na adres: pocwiardowskipiotr@gmail.com.

Również Centralna Diakonia Liturgiczną Ruchu Światło-Życie proponuje udział we Mszy Świętej we własnym kościele parafialnym lub odmówienie dowolnej części Liturgii Godzin w gronie rodziny i przyjaciół.

W tym samym dniu można także: w godzinie Apelu Jasnogórskiego odmówić Akt Konstytutywny Ruchu (oddania go Niepokalanej Matce Kościoła, www.oaza.pl/akt-konstytutywny); ofiarować post i modlitwę za animatorów i członków ruchu; ofiarować dowolny uczynek miłosierdzia.

Przypominamy, że trwa ogólnopolska sztafeta modlitewna, w której powierzamy Bogu Ojczyznę w kontekście odbywających się protestów, jak również w związku z obecną sytuacją pandemiczną. W naszej diecezji do sztafety oficjalnie przystąpiło 127 pojedynczych osób, jak równie małżeństw i całych rodzin.