Parafia św. Mikołaja w Mroczy dziękowała Bogu za dar przewodnika – św. Mikołaja – który od ponad roku jest również patronem miasta.

Mszy Świętej odpustowej przewodniczył diecezjalny moderator Żywego Różańca i koordynator misyjny ks. Andrzej Marmurowicz. W homilii nawiązał do „adwentowego rekolekcjonisty” św. Jana Chrzciciela i do jego posługi nad Jordanem, w której wzywał do nawrócenia umysłów i serc. – My zaś na wzór św. Mikołaja mamy stać się tymi, którzy obdarują radością wiary osoby spotkane na drogach naszego życia – podkreślił.

Ważnym momentem świętowania było poświęcenie sztandaru parafialnej wspólnoty Żywego Różańca, którą tworzy siedem róż. W uroczystości uczestniczyli m.in. samorządowcy, którzy uhonorowali specjalnym dyplomem główną zelatorkę różańcową Bogumiłę Szczepaniak.

Po Mszy św. i procesji przedstawiciele samorządu, duchowieństwo na czele z proboszczem ks. kan. Wojciechem Cierniakiem udali się pod pomnik patrona miasta i parafii.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Ewelina Musiał