Na górną część kopuły Bazyliki Mniejszej św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy powrócił odrestaurowany krzyż. Ma sześć metrów i waży 240 kilogramów.

Tym samym został zwieńczony pierwszy etap prac konserwatorskich, który obejmował m.in. remont latarni. Koszt inwestycji to pół miliona złotych. – Pozłacany krucyfiks góruje dzisiaj nad Bydgoszczą, pokazując z odległych zakątków swój piękny blask – mówi proboszcz ks. Sławomir Bar CM.

Pod krzyżem znalazła się kapsuła czasu, do której włożono kronikę parafii, Przewodnik Katolicki, prasę codzienną, materiały promujące miasto, monety, mapę, aktualne zdjęcia. – W przyszłości chcemy przygotować się do remontu całej kopuły. Nie wiem dokładne, kiedy to nastąpi, ponieważ pandemia wydłuża wiele działań. Musimy zdobyć odpowiednie środki. Jednak jeśli jest to dzieło Boże, na Jego chwałę, na pewno nie zostaniemy z tym sami – dodał ks. Bar CM.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski