„Z pośpiechem do Lizbony” – to hasło dekanalnej sztafety aktywności, która została zainaugurowana przez biskupa Krzysztofa Włodarczyka w Światowy Dzień Młodzieży w katedrze bydgoskiej.

To m.in. owoc II Forum Młodych, które przez trzy dni odbywało się w Bydgoszczy. – Co mamy robić? To, co powiedział ksiądz biskup – wstać z fotela i zmienić kierunek. W tym duchu zapraszamy młodych do zaangażowania się w kreatywną służbę bliźniemu – mówi asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Łukasz Krzewiński.

Każdego miesiąca (od stycznia 2022 do sierpnia 2023 roku) wspólnoty młodzieżowe na czele z duszpasterzami kolejnych dekanatów (w diecezji jest ich 19) podejmować będą akcje charytatywne na rzecz potrzebujących. – Inspiracją jest dla nas Maryja – Jej „aktywność”. Każdy z dekanatów nominuje kolejny, który z „pośpiechem” podejmuje wyzwanie. Nagrodą dla młodzieży dekanatu, która „wykaże się” największą pomysłowością oraz aktywnością będzie dofinansowanie wyjazdu na ŚDM do Lizbony – dodał ks. Łukasz Krzewiński.

Pierwszym dekanatem wylosowanym przez biskupa ordynariusza został Dekanat Mrocza. Nominacji będzie można dokonywać przez Internet. Podejmowane akcje powinny zostać udokumentowane oraz opublikowane na profilu Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej.

GRAFIKA

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print