„Czy miłujesz mnie?” – to pytanie towarzyszyło pątnikom 33. pieszej pielgrzymki, która przeszła z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach.

Na samym początku uczestnicy pielgrzymowali do miejsca, które znajdowało się dosłownie w środku lasu. – Prosząc, by powstało tam sanktuarium, w którym zamieszka Maryja – tłumaczy s. M. Edyta Frankowska z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

I tak powstała szczególna przestrzeń, gdzie Matka Boża obdarowuje przybywających do niego swoimi łaskami, zwłaszcza zadomowienia, wewnętrznej przemiany i apostolstwa. – Małe, związane z duchowością szensztacką sanktuarium wciąż przyciąga. Pielgrzymujemy, by dziękować, wypraszać łaski nie tylko dla siebie, oddawać trud pracy nad sobą, ofiarować się Jej w duchu przemierza miłości – dodała s. M. Edyta ISSM.  

Jednodniowa pielgrzymka z bydgoskiej katedry gromadzi zawsze około 150 osób. – Starszych i młodszych, bardzie i mniej wierzących, ponieważ u Matki każdy znajdzie swoje miejsce – podsumowała siostra.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Ruch Szensztacki

print