08.08.2022

„Maryja jest tą, która podprowadza nas do Jezusa” – mówił w Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr bp Krzysztof Włodarczyk. Msza św. na Wiktorówkach była kolejnym przystankiem dla uczestników Oazy Rodzin trzeciego stopnia.

Delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie zauważył, że Maryja jest nauczycielką wiary. Tą, która modli się i zgina kolana przed Panem. – Oddaje chwałę i wpatruje się w Niego. Przez swoje oblicze pokazuje, że zbawienie jest w Chrystusie. Jest tą, która nas podprowadza do Jezusa, nie zasłaniając Go – powiedział.

Podczas rozważań bp Włodarczyk nawiązał do św. Pawła VI i jego adhortacji apostolskiej „Marialis cultus”. W dokumencie, mówiącym o należytym kształtowaniu i rozwijaniu kultu Najświętszej Maryi Panny, Ojciec Święty wskazuje na cztery filary duchowości maryjnej.

Gościem Oazy Rodzin, który modlił się na Wiktorówkach, był ks. Artur Zaraś. Misjonarz diecezji bydgoskiej od 2013 roku pracuje w Kazachstanie, gdzie prowadzi parafialny dom dziecka. – Zostałem zaproszony do tego, by podzielić się wiarą ludzi, wśród których pracuję – powiedział. Razem z nim do Polski przyjechały Arina i Ludmiła, która opowiedziała o tym, jak została uzdrowiona przez Boga.

Msza św. była sprawowana w dniu liturgicznego wspomnienia św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, zwanego dominikańskim, który ma pod opieką tatrzańskie sanktuarium.

Następnie uczestnicy przeszli na Rusinową Polanę, gdzie odmówili wspólnie dziesiątkę różańca.

Tekst, nagranie, zdjęcie: Marcin Jarzembowski

print