30.05.2023

Delegaci Ruchu Światło-Życie, pochodzący z diecezji bydgoskiej, wzięli udział w Centralnej Oazie Matce, która odbyła się w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem.

Centralna Oaza Matka (COM) jest corocznym spotkaniem wszystkich wspólnot ruchu, które oficjalnie rozpoczynają rok formacyjny. Od tego momentu funkcjonują w nich: nowy znak, hasło oraz piosenka roku, mające podkreślać, wybraną przez Centralną Diakonię Jedności, tajemnicę zbawczą.

Czas na Kopiej Górce stanowi okazję do modlitwy w intencji letnich rekolekcji Oaz Żywego Kościoła. COM jest również przełomową chwilą w formacji wielu członków ruchu, przyjmujących w tych dniach krzyże animatorskie. Z naszej diecezji byli to: Michał Goliński, Urszula Lachowicz, Agnieszka Zajączkowska oraz Małgorzata Szymańska. – Mam nadzieję, że krzyż noszony na szyi będzie dla mnie drogowskazem do celu, którym jest świętość – przyznała animatorka Ula Lachowicz, studiująca na co dzień w Gdańsku – Przyjęłam go, by zawsze przypominał mi, że moje życie to służba na wzór Chrystusa sługi. Bym pamiętała o szukaniu drogi, którą Jezus dla mnie przeznaczył i powołał. Krzyż świadczy również o mojej przynależności do Ruchu Światło-Życie, który w młodym wieku pomaga w odnalezieniu swojej tożsamości jako chrześcijanki – dodała.

Przedstawiciele Diecezjalnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych, podczas Mszy Świętej, otrzymali z rąk Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Marka Sendka, świecę Oazy Wielkiej, która ma stanowić symbol jedności wspólnoty lokalnej z całym ruchem oazowym. Ma ona przypominać nie tylko o wierności charyzmatowi, ale przede wszystkim o świetle Chrystusa, przenikającym życie każdego ochrzczonego człowieka.

Małgorzata Szymańska
Diakonia Komunikowania Społecznego