Biskup Krzysztof Włodarczyk mianował sekretarzem, kapelanem i notariuszem Kurii Diecezjalnej ks. Damiana Pawlikowskiego, wikariusza Parafii Katedralnej św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy.

Kapłan, wyświęcony 5 czerwca 2004 roku, pełnił wcześniej posługę we wspólnotach: św. Michała Archanioła w Kcyni, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

Był także audytorem w sądzie biskupim. Przez dziewięć lat służył głuchoniemym i słabosłyszącym. Jest ceremoniarzem katedralnym i diecezjalnym koordynatorem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jest pomysłodawcą interdyscyplinarnych konferencji dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Być człowiekiem dzisiaj – Quo vadis Homo?”, której pierwsza edycja odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy w 2012 roku. – Z całego serca będę się starał służyć księdzu biskupowi, być zawsze gotowym do pomocy kapłanom, jak i świeckim. Tak, by ksiądz biskup był blisko człowieka. Liczę na wsparcie, życzliwość oraz proszę o modlitwę, za którą już teraz z serca dziękuję – powiedział ks. Damian Pawlikowski.

Osoby, które chcą umówić się na spotkanie z księdzem biskupem, a także omówić szczegóły jego wizyty w parafii, instytucji, prosimy o kontakt telefoniczny z księdzem sekretarzem pod numerem 735985349 lub pod adresem sekretarz@diecezja.bydgoszcz.pl

Ksiądz sekretarz urzęduje również w Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13.

Dekret wchodzi w życie z dniem 1 lutego 2022 roku.