Czas Wielkiego Postu to czas refleksji, zatrzymania i podejmowania wyrzeczeń, ale przede wszystkim czas nawrócenia. Przedstawiciele Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy zapraszają na rekolekcje ks. Mirosława Malińskiego, który przez swoich studentów z D.A. „Maciejówka” we Wrocławiu nazywany jest „Maliną”.

Kapłan jest wieloletnim duszpasterzem akademickim, a także inicjatorem i prowadzącym „ryby w sieci”. Pochodzi z Wielkopolski, dorastał i dojrzewał we Wrocławiu, kończył studia na Akademii Rolniczej, a swoje powołanie odkrył we wspólnocie Taize we Francji. Obecnie od wielu już lat duszpasterz akademicki, rektor kościoła św. Macieja, autor ciekawych książek i prowadzący portal 2ryby.

Podczas rekolekcji będzie mówił o PRZYJAŹNI. Spotkania potrwają od niedzieli do środy, 12-15 marca od godz. 20 w kaplicy parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 5).