19 kwietnia odbędą się Diecezjalne Warsztaty Muzyczne. Przedsięwzięcie organizowane jest we współpracy Diecezji Bydgoskiej z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Warsztaty są połączone z V Ogólnopolską Konferencją Naukową: „Muzyka sakralna w wymiarze kulturowo-edukacyjnym”.

Z uwagi na troskę o permanentną formację i kształcenie osób odpowiedzialnych za muzykę w parafiach, warsztaty mają stanowić konkretną pomoc w utrzymaniu dobrego poziomu muzyki liturgicznej. Na warsztaty zaproszeni są szczególnie organiści diecezji bydgoskiej. Mile widziani są także wszyscy wykonujący muzykę w Kościele, zarówno chóry z dyrygentami, liderzy zespołów oraz same zespoły. Doświadczeni muzycy z pewnością pomogą w dobrym wykonawstwie muzycznym.

Organiści mają możliwość dodatkowego seminarium (szczegóły w programie), do którego zaproszeni są zarówno wykształceni muzycy, absolwenci Studium Organistowskiego, jak i wszyscy chcący udoskonalać swój organistowski warsztat.

Poza stroną muzyczną będzie także czas na formację duchową, której obowiązek dotyczy wszystkich organistów diecezji bydgoskiej. W ramach warsztatów będzie ona dotyczyła Mszy Świętej o godz. 18.30 oraz konferencji ascetycznej (po Eucharystii).