Zapraszamy na VI Bydgoski Orszak Trzech Króli! Przejdzie on ulicami miasta 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Jak zawsze poprowadzą go Kacper, Melchior i Baltazar. Wszyscy pokonają trasę, by na końcu oddać pokłon Świętej Rodzinie w bydgoskiej Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”.

Świtą monarchów będą królewskie orszaki ubrane w czerwone, niebieskie i zielone stroje. Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Przejściu towarzyszyć będzie wspólne śpiewanie kolęd. Organizatorzy będą też rozdawać chętnym tekturowe korony i nalepki.

VI Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11 w kościele św. Andrzeja Boboli (pl. Kościeleckich 7). Uczestnicy wyruszą o godz. 12.30, przejdą następnie ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”.

Organizatorzy zachęcają także do przygotowania niedrogiego przebrania (propozycje strojów można znaleźć na stronie: www.orszak.bydgoszcz.pl), dzięki któremu jest się nie tylko widzem, ale także aktorem w tym ulicznym przedstawieniu.

PLAKAT
FILM

print