Mszą Świętą sprawowaną w katedrze bydgoskiej, zainaugurowano peregrynację relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, w naszej diecezji. Relikwie nawiedzą placówki służby zdrowia oraz parafie, które organizują posługę duszpasterską w szpitalach w naszej diecezji. Do udziału w Mszach Świętych i modlitwach przy relikwiach zapraszamy nie tylko pielęgniarki – których bł. Hanna Chrzanowska jest szczególna patronką – ale wszystkich pracowników służby zdrowia. Szczególne zaproszenie kierujemy także do osób chorych, ich bliskich i wszystkich w jakikolwiek sposób zaangażowanych w opiekę nad cierpiącymi.

Szczegółowe informacje o programie peregrynacji dostępne są w parafiach, u księży kapelanów szpitalnych oraz TUTAJ.

Zdjęcie: www.franciszkanska3.pl