Organizatorzy Misterium Męki Pańskiej w bydgoskiej Dolinie Śmierci od 20 lat zapraszają, by głębiej przeżywać Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Ze względu na czas pandemii w tym roku przygotowane zostało słuchowisko.

Odpowiedzialni za przygotowanie wydarzenia rok temu zmuszeni byli je odwołać. W tym roku także nie mogą spotkać się z widzami w Dolinie Śmierci, by w tradycyjnej formie wspólnie przeżyć ten szczególny czas. Dlatego wychodzą z propozycją realizacji Misterium w formie ścieżki dźwiękowej. – Tegoroczne Misterium ma formę nagranego słuchowiska, które można powiązać z nabożeństwem wielkopostnym (adoracją Krzyża, Gorzkimi Żalami lub inną formą według uznania księdza proboszcza) – mówi reżyser Mariola Ciesielska.

Każdego roku przygotowany jest nowy, autorski scenariusz. W tym roku słuchacze spotkają się z Jezusem, ale także z ks. Karolem, zwanym przez jego młodych przyjaciół „Wujkiem”.

Lista parafii, w których zaistnieje słuchowisko.

26 marca (piątek)
godz. 17:00 parafia pw. Dobrego Pasterza Białe Błota
godz. 18:30 parafia pw. Dobrego Pasterza Białe Błota
godz. 18:30 parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Wieńcu
godz. 19:00 parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gdańsku
godz. 17:00, 18:30, 19:30 parafia pw. Dobrego Pasterza Białe Błota
godz. 20:00 parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Unisławiu
godz. 20:00 parafia pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy przy Dolinie Śmierci, parafia przy której organizowane jest Misterium

27 marca (sobota)
godz. 17:00 parafia pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy
godz, 18:00 parafia pw. Ducha Świętego w Bydgoszczy
godz. 18:50 parafia pw. św. Marcina w Szubinie (Dekanalny Dzień Skupienia dla Młodzieży)
godz. 19:30 parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Bydgoszczy

28 marca (Niedziela Palmowa)
parafia pw. Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Kleszczewie – diecezja częstochowska
godz. 15:30 parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy
godz. 16:30 parafia pw. Św. Krzyża w Bydgoszczy
godz. 17:00 parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu
godz 19:00 parafia pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy
godz. 19:30 Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy
godz. 20:45 parafia pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy przy Dolinie Śmierci, parafia przy której organizowane jest Misterium

30 marca (Wielki Wtorek)
godz. 19:00 parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy

W poniedziałek tj. 29 marca br. słuchowisko zostanie opublikowane przestrzeni internetowej, by służyć w Wielkim Tygodniu wszystkim, którzy tego zapragną.

MJ
Zdjęcie: Wiesław Kajdasz