Zapraszamy na Fundament – pięciodniowe rekolekcje w duchu św. Ignacego Loyoli. Odbywają się one w ciszy, z zachowaniem milczenia, poza codzienną, krótką rozmową z towarzyszem duchowym.

Podczas Fundamentu uczestnicy uczą się metody pogłębionej modlitwy, czyli medytacji ignacjańskiej, która pomaga zobaczyć w Piśmie Świętym swoje życie. Zapoznają się również z kwadransem uważności, czyli rachunkiem sumienia. Każdego dnia spotykają się na Eucharystii, adoracji i konferencji.

Treścią Fundamentu jest doświadczenie miłości Boga Ojca.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz na stronie: forum.charyzmatyczna.bydgoszcz.pl

Rekolekcje poprowadzi o. Bartłomiej Hućko SJ, teolog duchowości, psycholog społeczny, pedagog, jezuita. Studia odbył w Warszawie, Krakowie i Rzymie. W Towarzystwie Jezusowym pracował w szkole średniej St. Ignatius High School w Cleveland, Ohio, USA, jako nauczyciel historii, szkolny duszpasterz młodzieży oraz koordynator wolontariatów. Pracował jako prowadzący Ćwiczenia duchowe w domu rekolekcyjnym JRH Parma, Ohio. Następnie posługiwał w duszpasterstwie akademickim „Dąb” w Warszawie, równocześnie pracując w poradni psychologiczno-duchowej „INIGO”. Współpracował z Jezuickim Centrum Społecznym. Zaangażowany w projekty na bazie Ćwiczeń duchowych w Polsce, USA, Kanadzie, Italii i Słowacji. Na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie koordynował projekty Esercizi Spirituali nella Vita Ordinaria (czyli Ćwiczeń duchowych dawanych w życiu codziennym). Następnie duszpasterz Ignacjańskiej Wspólnoty Młodzieżowej „Magis” oraz Grupy Młodych Małżeństw w Czechowicach-Dziedzicach. Szczególnie interesuje się Pismem Świętym, Ćwiczeniami duchowymi, liturgią, naukami społeczno-politycznymi oraz psychologią.

print