05.03.2023

„Moja przemiana zaczyna się, gdy przestaję słuchać siebie, a zaczynam słuchać Jezusa” – mówił we wspólnocie św. Katarzyny w Rynarzewie biskup Krzysztof Włodarczyk. Po Mszy św. wręczył on medal „Dobrze Zasłużonemu Diecezji Bydgoskiej”.

Biskup Bydgoski podkreślił, że na drodze wielkopostnej przemiany Ojciec daje człowiekowi konkretny środek pomocy: słuchać Syna. – To jest zasadniczy element naszej wielkopostnej metamorfozy – przemiany: przesunięcie środka ciężkości naszego życia z siebie na Niego – powiedział.

Po błogosławieństwie bp Krzysztof Włodarczyk wręczył medal „Dobrze Zasłużonemu Diecezji Bydgoskiej”. Otrzymała go Magdalena Kudłacik, która – jak podkreślił proboszcz ks. Grzegorz Wiciński – „będąc liderem w profesjonalny, bezinteresowny i zgodny z liturgią, prowadzi w parafii istniejący od 25 lat Zespół Muzyczny ECHO”. – Pani Magdalena spotkała Jezusa i z miłości do Niego miłuje Kościół, najbliższych, drugiego człowieka. Dzieli się talentem, który otrzymała. Zapala innych do tego, by głosić chwałę Bożą przez śpiew i muzykę – dodał bp Krzysztof Włodarczyk, dziękując Magdalenie Kudłacik.

Zespół tworzy obecnie 13 osób. Można go usłyszeć w niedziele, uroczystości, a także podczas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Nagrodzona Magdalena Kudłacik jest również od kilku lat głównym organizatorem Orszaku Trzech Króli w Rynarzewie.

Tekst, nagranie, zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print