29.04.2023

Ponad stu przedstawicieli Liturgicznej Służby Ołtarza wzięło udział w diecezjalnym turnieju piłki nożnej, jaki rozegrano na obiekcie przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w kościele NMP Matki Kościoła. Po niej do rywalizacji stanęło 12 drużyn, a same rozgrywki odbywały się w 4 grupach – w każdej po 3 drużyny.

Do finału przeszły po 2 pierwsze drużyny, a ostatecznie zwyciężyła reprezentacja parafii Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajęli piłkarze z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy, a trzecie św. Kazimierza z Łochowa. – Jako diecezjalni duszpasterze sportu cieszymy się, że tak wielu uczestników wzięło udział w kolejnym turnieju. Mamy nadzieję, że coraz więcej młodych będzie wstępować w szeregi ministrantów i lektorów, by służyć Jezusowi oraz wspólnocie Kościoła, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności sportowe – powiedzieli ks. Robert Szczepański i ks. Michał Zawartowski.

Jak zawsze na turnieju nie zabrakło wielu sportowych emocji. – Była to kolejna okazja do zmierzenia się „z kolegami po fachu”. Padło wiele bramek, a rywalizacja była zacięta. Dla zwycięskich drużyn przygotowano nagrody w postaci pucharów, doceniając przy tym najlepszego strzelca – Juliusza Wejnerta z parafii Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy i bramkarza – Jana Kunickiego z parafii św. Kazimierza z Łochowa. Ten dzień zdecydowanie zaliczam do udanych – powiedział Mateusz Dambecki z bydgoskiej wspólnoty Wniebowstąpienia Pańskiego. – Dla nas księży jest to także dobra okazja do tego, by wspólnie spędzić czas podczas rozgrywek sportowych, wspominając minione lata i to wszystko, co z Bożą pomocą, przy wsparciu ludzi, udało się w duszpasterstwie sportu osiągnąć przez ponad dziesięć lat działalności – dodali księża Robert i Michał.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Zdjęcia: Mateusz Dambecki

print