10.05.2023

„Bardzo wam gratuluję, to był wielki wyczyn” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, spotykając się z młodymi przedstawicielami diecezji bydgoskiej, którzy znaleźli się na liście zwycięzców i laureatów ogólnopolskiego finału XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Uczennice IV LO w Bydgoszczy, uczeń I LO w Szubinie oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni do rezydencji ordynariusza, który chciał ich poznać. – Dla mnie każde z tych miejsc jest pierwsze – dodał bp Krzysztof Włodarczyk.

Trzecie miejsce zajęła Martyna Wadach z IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. „Jestem wdzięczna, że mogłam pogłębić wiarę i doświadczyć działania Boga” – mówiła tuż po finale, jaki odbył się tym razem w Pelplinie. Czwarte miejsce zajęła Karina Bułatowicz, również z IV LO w Bydgoszczy.
Tytuł laureatki zapewnił jej wymarzony indeks na studia.

Obie uczennice poprowadziła Agata Pamuła. – We wrześniu spotkałyśmy się na katechezie szkolnej i tak zaczęło się nasze wspólne przygotowanie do olimpiady. Dostrzegłam w moich uczennicach taką potrzebę serca, otwarcie na wiedzę teologiczną i chęć poznawania Boga – powiedziała.

Wśród laureatów znalazł się również Alan Jagodziński z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie. Była to jego ostatnia przygoda związana z tym wydarzeniem, ponieważ w tym roku kończy liceum. Nad jego przygotowaniem czuwał ks. Paweł Polcyn. – Towarzyszyłem mojemu uczniowi, będąc jego katechetą przez cztery lata. Alan się nie poddawał, a Pan Bóg docenił jego wytrwałość. Dziękuję Jemu, że postawił na mojej drodze takiego ucznia – dodał ks. Polcyn.

Olimpiada odbywała się w tym roku pod hasłem „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”. Każdy z zaproszonych przez biskupa gości otrzymał przygotowany przez niego upominek.

Tekst i zdjęcia: Marcin Jarzembowski

print