16.05.2024

„W cieniu twych dłoni Matko Pięknej Miłości” – to tytuł konkursu, jaki zorganizowała Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej. Wydarzeniu patronowali – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Centrum Edukacyjno-Formacyjne, gdzie odbył się jego finał.

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, podzielony został na dwie grupy wiekowe. Ci, będący w klasach IV-VI nadesłali prace plastyczne. Starsi reprezentanci klas VII-VIII musieli zmierzyć się w kategorii plastycznej. W sumie rywalizowało 46 młodych ludzi. – Dziękuję, że dano możliwość odkrywania talentów – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, nazywając wszystkich zwycięzcami.

Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej – Beata Marks oraz prezes parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej ze wspólnoty św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy – Małgorzata Rembiasz, pogratulowały młodym artystom odwagi, zaangażowania i dużej pomysłowości w wykonaniu prac plastycznych w różnych technikach oraz talentu widocznego w pracach literackich w formie wierszy i wypracowań.

I tak – w kategorii plastycznej – pierwsze trzy miejsca kolejno zajęli – uczniowie IV klas: Tymoteusz Turo (SP nr 18 w Bydgoszczy), Pola Pawlicka (SP nr 16 w Bydgoszczy) i ex aequo Jakub Adamski (SP nr 18 w Bydgoszczy) i Daria Nowak (ZSS w Kcynia), uczniowie V klas: Igor Biernat (SP w Strzelcach Górnych), Jakub Muszyński (SP w Strzelcach Górnych) i Natalia Błaszczyńska (SP w Brzozie), uczniowie VI klas: Bartosz Filipski (SP w Wojnowie), Julia Jasińska (SP nr 43 w Bydgoszczy), Maja Lewandowska (SP nr 48 w Bydgoszczy). Jury przyznało również wyróżnienia, które trafiły do: Maji Fackowskiej (ZSS w Kcyni), Antoniego Florjańczyka (SP nr 16 w Bydgoszczy) i Pawła Mazura (SP w Wojnowie).

Laureatami z literatury zostali kolejno – uczniowie VII i VIII klas: Weronika Wenderlich (SP nr 63 w Bydgoszczy), Filip Maria Ruciński (SP nr 2 w Bydgoszczy) i ex aequo Maja Dobosz (SP nr 2 w Nakle nad Notecią) i Zuzanna Heidinger (SP w Nowej Wsi Wielkiej). Wyróżnienie trafiło do Zuzanny Lewandowskiej (SP nr 30 w Bydgoszczy).

Po rozdaniu nagród, dyplomów, podziękowań był czas na integrację, a także na zwiedzanie Izby Pamięci Męczenników.

Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski

print